Haber

Atatürk’ün ölüm yıldönümü İzmir’de törenle anıldı

HABER: SULTAN HAREKET KELEŞ – KAMERA: KERİM UĞUR

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 85’inci yılında İzmir Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen resmi törenle anıldı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Bu, Türkiye’nin bu siyasi ortamında Atatürk’ün yol göstericiliğine ve yol göstericiliğine ihtiyaç duyulduğunu gösteriyor.”

İzmir’de ilk resmi tören sabah 08.30’da Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlendi. Törene İzmir Valisi Dr. Süleyman Elban, Ege Ordu ve Garnizon Komutanı Korgeneral Kemal Yeni, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, il milletvekilleri, siyasi parti il ​​başkanları, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı. Saat tam 09.05’te sirenlerin ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı söylendi. Meydandaki Atatürk Anıtı’na çelenkler sunuldu.

Törenin ardından İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, duygu ve düşüncelerini gazetecilerle paylaştı:

“Çok etkileyici, çok heyecan verici bir şey. İnsanların Atatürk’e olan bağlılığını, borcunu, bağlılığını yıllar geçtikçe anlaması son derece değerli bir şey. Türkiye’nin bu siyasi ikliminde yeniden Atatürk’ün yol göstericiliğine ve yol göstericiliğine ihtiyaç duyulduğunu gösteriyor. neden “Çok umut verici.”

habersafranbolu.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu