Haber

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen Aday Olmayacak

ANTALYA’nın Manavgat ilçesinde 3 dönem belediye başkanlığı görevini yürüten CHP’li Şükrü Sözen, bu dönem aday olmayacağını açıkladı.

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, 2009 yılında başladığı ve 3 dönemdir yürüttüğü göreviyle ilgili ‘Manavgat bitmeyen hikayedir’ dedi. ’15 Yıllık Hizmet Toplantısı’nı düzenledi. Toplantıya Şükrü Sözen’in eşi ve annesi, CHP Manavgat İlçe Başkanı Oykun Başar, meslek odaları ve sivil toplum kuruluşları başkanları, eski belediye başkanı Akay Şenel, CHP Manavgat ilçe yönetimi, üye ve partililer ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Toplantı, Belediye Başkanı Şükrü Sözen’in 15 yıldır ilçeye yaptığı hizmetlerin anlatıldığı videoyla başladı. Videonun ardından kürsüye çıkan Lider Sözen, göreve geldiği dönemde Manavgat’ın eski belediye başkanlarından olan babası İbrahim Sözen’e gönderme yaparak kendisinden ‘eski şefin oğlu’ olarak anıldığını hatırlattı. Bunun kendisi için gurur kaynağı olduğunu kaydeden Başkan Sözen, “Görevime büyük bir aşkla başladıktan sonra belli bir dönem geçirdik. FETÖ’cülerin komplosuna uğradım ve 16 ay hapis yattım, bunun bir anını ben de yaşadım. Daha sonra beraat ettim ve serbest bırakıldım. Bana kumpas kuranlar ve “Beni yargılayanlar bugün ya cezaevindedir ya da yurt dışında firari olarak yaşamaktadır. Ben ise toplumun içinde gönül rahatlığıyla dolaşıyorum” dedi.

‘Benden buraya’

Eski belediye başkanlarından Akay Şenel’in kendisini sağlığına dikkat etmesi konusunda defalarca uyardığını kaydeden Başkan Sözen, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Şunu hatırlatmak isterim ki, biz insanız. Etten, kemikten yaratıldık, dayanma gücümüz de var. Bu görev sırasında hayatımın en güzel günlerini sizlerle birlikte yaşadım. Eksiklerimiz vardı, eksikliklerimiz vardı, yapmak isteyip de yapamadıklarımız vardı, gerçekleştirmek isteyip başaramadığımız şeyler vardı, şunu bilmenizi isterim, isterdim, hiçbir şekilde birlikte yatmadık, o kadar çok şey var ki söylemek istiyorum, dökmek istediğim o kadar çok şey var ki inanın içim doydu. Bu toplantıyı düzenlememin sebeplerinden biri de size veda etmek. Benden bu noktaya kadar aday değilim. gelecek dönem için “Bana size hizmet etme ve sizinle birlikte yürüme fırsatını verdiniz, hepinize minnettarım.”

Başkan Sözen konuşmasının son bölümünü gözyaşları içinde tamamlarken, salondaki vatandaşlar ve partililer Sözen’in kararına uzun süre itiraz etti.

hayrat-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu