Haber

Vali Gürel, Jandarma Teşkilatının 184. Yıl Dönümü Teşkilatı Üyelerini Kabul Etti

Vali Fuat Gürel, jandarma teşkilatının kuruluşunun 184. yıl dönümü dolayısıyla İl Jandarma Komutanı Albay Garip Gümüş, Safranbolu Jandarma Komando Eğitim Merkezi Komutanı Albay Yusuf Küçükbaşol ve teşkilat mensuplarını kabul etti.

Valilikten yapılan açıklamaya göre Gürel, resepsiyonda yaptığı konuşmada, başarılarla dolu bir geçmişe sahip teşkilatın 184. yılında aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle yad etti.

Gürel, yurdun dört bir yanında gece gündüz demeden çalışan teşkilatın değerli üyelerine ve değerli ailelerine sevgi ve şükranlarını ilettiğini belirtti.

Ovacık’ta Şehitler Çeşmesi açıldı

Ovacık ilçesinde bulunan Hocaoğlu Köprüsü Şehitler Çeşmesi, Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Hilmi Öksüzoğlu’nun katkılarıyla düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Vali Gürel açılışta yaptığı konuşmada şehit çeşmesinden faydalanacak tüm vatandaşlara geçmiş olsun dileyerek, başta Önder Öksüzoğlu olmak üzere emeği geçenlere teşekkür etti.

İl Göç Meclisi Toplantısı Yapıldı

İl Göç Meclisi Toplantısı Vali Fuat Gürel başkanlığında gerçekleştirildi.

İl Göç İdaresi Müdürü Osman Dorkaç, ikamet, ülkeler arası savunma, süreksiz koruma, sistematik olmayan göç ve uyum alanında yapılan çalışmaları anlatan bir sunum yaptı.

Toplantıda divan üyeleri, kurumlarını ilgilendiren konularda yaptıkları çalışmalar hakkında da bilgi verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu